Зубний порошок

Сортувати у порядку збільшення

12 елементи(ів)

на сторінці
Відобразити як Сітка Список
Сортувати у порядку збільшення

12 елементи(ів)

на сторінці
Відобразити як Сітка Список

Зубний порошок — доглянуті зуби та блискуча посмішка

Догляд за порожниною рота — обов'язкова щоденна процедура кожної людини, тому варто уважно поставитись до вибору засобу, адже від цього залежить здоров'я зубів та ясен. Звичною для нас є зубна паста, але існує продукт, що з'явився набагато раніше — це зубний порошок.

Трохи зазирнемо в історію. Очищувати зуби люди почали ще з давніх часів, і в хід йшли подрібнені копита і роги тварин, корали, попіл, сіль та яєчна шкаралупа. Стародавні римляни додавали до складу мед або мирру, і застосовували цю суміш не тільки для чищення, але і для зменшення зубного болю.

Порошок, який можна вважати схожим на сучасний, був створений в кінці 18 століття у Великобританії. Його основу складали товчена крейда, ароматичні олії та м'ята для освіжаючого ефекту, і він був доступний лише забезпеченим верствам населення. Довгий час зубний порошок залишався єдиним засобом для очищення ротової порожнини. І тільки з масовою появою зубної пасти на прилавках магазинів його позиції дещо ослабли. Але, незважаючи на різноманітність продуктів по догляду за зубами він, як і раніше популярний, адже має деякі незаперечні переваги:

  • містить натуральні компоненти — ефірні олії, глину, екстракти рослин чи морську сіль;
  • завдяки порошкоподібній текстурі добре чистить та полірує поверхню зубів;
  • має демократичну ціну.

Препарат володіє унікальною здатністю — розрихлює зубний камінь. Однак, людям з чутливою емаллю слід поставитися до зубного порошку з обережністю, оскільки він має високі абразивні властивості. Тому, за рекомендацією стоматологів, для досягнення кращого результату варто почергово поєднувати зубну пасту і порошок, користуючись ним не більше кількох разів на тиждень.

Види та застосування

Зубний порошок буває:

  • лікувальний — зміцнює ясна та має протизапальний ефект, захищає зуби від карієсу і утворення каменю, знищує шкідливі бактерії;
  • відбілюючий — містить дрібні шліфуючі часточки, які освітлюють зуби;
  • профілактичний — призначений для очищення від зубного нальоту та видалення залишків їжі.

Завдяки натуральному складу, збагаченому корисними інгредієнтами порошок можна використовувати для аплікацій на ясна, щоб прибрати прояви пародонтозу — запалення та кровоточивість.

Щоб чистка зубів була ефективною важливо правильно застосувати зубний порошок:

  • візьміть невелику кількість засобу і розведіть його водою до пастоподібної консистенції, робіть це в окремій ємності, щоб волога не зіпсувала залишки продукту в упаковці;
  • вибирайте щітки з м'якою щетиною або електричну модель;
  •  чистіть зуби двічі за одну процедуру по кілька хвилин;
  • після закінчення добре прополощіть рот, можна також скористатися ополіскувачем — це підсилить ефект.